Na co zwrócić uwagę wybierając porządne czołówka?

Wysokiej jakości czołówka od renomowanych producentów to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na porządny sprzęt. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, czym wyróżniają się najlepsze latarki i na które elementy należy zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Wodoodporność

Najlepsze jakościowo czołówka jak powszechnie wiadomo wykonane są praktycznie zawsze z wodoodpornych materiałów. Za pomocą specjalnego kodu IPX można określić stopień ochrony przed wodą. Producenci korzystają z ośmiostopniowej skali, dzięki czemu można błyskawicznie porównać dostępne na rynku latarki pod kątem wodoodpornej obudowy. Tradycyjne latarki z klasą IPX7 zapewniają pełną ochronę na zanurzenie się w wodzie do głębokości jednego metra przez pół godziny. Osoby, które potrzebują sprzętu odpornego na pełne zanurzenie, powinny postawić na modele IPX8.

Jakie dodatkowe elementy powinny posiadać porządne czołówka?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za modelami, które posiadają regulację pozycji. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał tej niesamowitej latarki niezbędne jest oczywiście ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia. Z praktycznego punktu widzenia przydać może się również wskaźnik poziomu baterii. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu dodatkowi będzie można dowiedzieć się kiedy wyczerpią się baterie. Nowoczesne czołówki (www.polarsport.pl/akcesoria/czo.html) mają specjalne blokady, które przydać mogą się podczas transportu. Osoby, które będą trzymać latarkę głównie w plecaku albo torbie, powinny zwrócić uwagę na dodatkową blokadę zabezpieczającą. Jak wspomniano we wstępie w pierwszej kolejności warto postawić na modele od renomowanych producentów, na które udzielana jest gwarancja producenta. Pamiętać należy również i o tym, że czołówka dla biegaczy nieco różnią się na przykład od modeli dla rowerzystów.