Wspinaczki z Black Diamond

Producentów sprzętu dla alpinistów oraz himalaistów nie brakuje. Mało która firma jednak, może pochwalić się takim stopniem zadbania o swoich współpracowników, klientów i kontrahentów.

Marka produkująca sprzęt wspinaczkowy i odzież

Black Diamond to producent sprzętu wspinaczkowego z USA.

Obecnie marka w swojej bogatej ofercie posiada opartą na ponad 20 kategoriach strukturę produktową. Obejmuje ona kijki trekkingowe, latarki czołowe, sprzęt wspinaczkowy, czekany, liny, raki, narty freeride, buty i odzież techniczną. Oprócz tego, już na początku swojej działalności wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań własnego autorstwa, stając się właścicielem wielu patentów, jak np. kości mechaniczne Camalot. To dzięki tej firmie powstał także specjalny system oddychania pod śniegiem Avalung, lodowe śruby Express, a także trwałe zapięcia FlickLock.

Black Diamond to doceniany producent profesjonalnego sprzętu narciarskiego. Z tworzyw sztucznych, odpornych na wysokie naprężenia, wytwarza kijki i narty. Ergonomiczne kijki z możliwością regulacji. Podobnie jest w przypadku modeli nart, które mają szereg funkcji i występują również w wielu wersjach stylistycznych. Specjalnym elementem wyposażenia, który może uratować życie, są poduszki powietrzne z kompaktowym zestawem, które w przypadku lawiny służą do wydostania się ze śniegu.

 

Działania firmy Black Diamond na rzecz człowieka i środowiska

Każdy, kto pracuje dla firmy Black Diamond Equipment jest z założenia traktowany równo i sprawiedliwie. Działania firmy prowadzone są tak, aby każdy był traktowany z należnym szacunkiem i godnością, a przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne stały się odpowiednie i nieinwazyjne. Firma prowadzi profesjonalne audyty i szkolenia, dzięki którym wprowadzanie planowanych i oczekiwanych przez twórców marki, wysokich standardów, było łatwiejsze i bardziej skuteczne.